در خرید لباس کار باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

menuordersearch
ma-apron.ir
۱۴۰۰/۲/۲۱ سه شنبه
(0)
(0)
در خرید لباس کار باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
در خرید لباس کار باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

پوشیدن یک لباس کار مناسب به شما کمک میکند تا در کوتاهترین زمان ممکن، از پله های ترقی بالا بروید. فقط کافی است، هرآنچه که در کمد لباس خود دارید، به عنوان لباس کار نپوشید. به خاطر داشته باشید که لباس های مهمانی را به دلیل قیمت بالا و اینکه چقدر به ظاهرتان می آید، نمی توانید در محل کار بپوشید. دلیلی ندارد که اگر لباسی در پنج سال پیش اندازه تنتان بوده است، حالا هم اندازه باشد. بهتر است بدانید که چه می پوشید. هرگز پایتان را از خانه بیرون نگذارید، مگر اینکه قبل از آن، در یک آیینه قدی، به خوبی خود را تماشا کرده باشید.

در محل کار، لباس هایی با رنگ های به اصطلاح جیغ پرهیز کنید. آبی، قهوه ای تیره، خاکستری، سفید، مشکی و خاکی، رنگ هایی هستند که لزوما باید در هر لباس کاری موجود باشند. رنگ های خنثی، در محل کار، بسیار به چشم می آیند. پیراهن های ساده همیشه مورد پسند هستند، اما می توانید پیراهن راه راه،   چهارخانه یا چهارخا نه ریز را امتحان کنید. رنگ هایی مانند قرمز، زرد و نارنجی معمولا در محل کار طرفدار چندانی ندارند.

لباس های آستین بلند، ظاهری حرفه ای تر دارند. مطمئن شوید که سرآستین هایتان، تا کف دستتان می رسد. آستین های خو را در محل کار بالا نکشید. از اندازه مناسب شلوار خود اطمینان حاصل کنید. شلوارهای لوله تفنگی یا راسته با رنگ های ساده ای مانند خاکستری، آبی یا سیاه، جزء بهترین رنگ ها در محل  کار هستند. از پوشیدن شوارهای بگی که ظاهر شما را تنبل و نامرتب نشان می دهد، خودداری کنید. پیراهن تان نیز نباید خیلی تنگ باشد. باید بتوانید دکمه های پیراهن خود را بدون اینکه بین آنها فاصله ای بیفتد، ببندید. لباس تان باید تمیز، بدون چروک و اتو کشیده باشد.

از گوشواره های بلند و النگوهای زیاد پرهیز کنید. صدای به هم خوردن النگوهایتان، هر زمان که دکمه های کیبورد را فشار می دهید، نه فقط مزاحم شما می شود، بلکه هرآنکس که در اطراف شما است را آزار می دهد. به هیچ وجه کورکورانه از دیگران تقلید نکنید. باید استایل خود را بسازید. پوشش خود ساده و در عین حال زیبا انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که یک شخص، بیشتر به خاطر نوع لباسش مورد قضاوت قرار می گیرد. تنها در صورتی می توانید کفش های خود را با یک دستمال تمیز کنید که از اتوبوس یا سایر وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنید. از یک کیف چرمی برای نگاه داشتن لپ تاپ یا سایر مدارک شخصی تان استفاده کنید.

در محل کار از یک عطر ملایم استفاده کنید. به سایز لباستان خیلی دقت کنید. لباس شما نباید بیش از حد تنگ یا گشاد باشد. بانوان بهتر است از پوشیدن لباس های بدن نما در محیط کار صرفنظر کنند. بهتر است بانوان کفش های بدون پاشنه پوشیده و آرایش غلیظ نکنند. مطمئن شوید که لباس تان تمیز و اتو شده است. برای آقایان مناسب تر است که در محل کار لباس آستین کوتاه بر تن نکنند. لباس های پیراهن را بالا نزنند و هرگز دکمه یقه را نبندند. از کمربندهای پرزرق و برق یا دارای سگک بزرگ در محل کار استفاده نکنید. کمربند نباید نگهدارنده گوشی همراهتان باشد.

بدون دلیل از کراوات استفاده نکنید. به یاد داشته باشید که کراوات شما باید ظاهر کلی تان را کامل کند. نوک کراواتتان باید روی سگک کمربندتان بیفتد.

“پوشش حرفه ای” هیچ ربطی  به قیمت آن ندارد. هیچ کس از شما نمی خواهد که قیمت لباس خود را نشان دهید. مطمئن شوید که هرچه می پوشید، مرتبط با شخصیت بوده و به شما می آید. شما باید در لباس کارتان راحت باشید.

آخرین نکته مهم اینکه لبخند زدن را فراموش نکنید! اگر چهره شما غم انگیز و ناراحت باشد، هیچ لباسی مناسب ظاهرتان نخواهد بود.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
پیشبند کتان
 بیمه ایران   بیمه معلم  بیمه دانا بیمه کوثر به پرداخت
call us