فوم گیری اصولی در لاته ارت

menuordersearch
ma-apron.ir
۱۳۹۹/۹/۱۹ چهارشنبه
(0)
(0)
فوم گیری اصولی در لاته ارت
فوم گیری اصولی در لاته ارت

*فوم گیری اصولی در لاته ارت 

 

فنجان لاته شما با شیر بخارپز شده آماده می شود. شیر بخارپز شده دارای “میکروفوم” است که آن را برای درست کردن طرح، شیرین و مناسب می کند. بخار پز کردن شیر آن را دناتوره می کند که معنای آن این است که ویژگی های فیزیکی شیر را تغییر می دهد. چربی و شکر موجود در شیر به شکرهای کوچکتر و ساده تر تبدیل می شود که شیر را شیرین تر می کند.

اگر قصد دارید تا شیر بخارپز شده کفی خود را درست کنید، نحوه انجام آن عبارت است از:

  1. پارچ شیر ( پیچر ) خود را برداشته و آن را تقریبا تا کف دهانه پر از شیر کرده و شیربخار را باز کنید.

  2. نازل بخارپز کردن را در چند میلی متری داخل سطح شیر قرار داده و زمانی که شیر شروع به بالا آمدن کرد، پارچ را به سمت پایین برده تا نازل بخار در حدود 1 سانتی متری سطح شیر قرار گیرد.

  3. کج کردن پارچ به سمت خودتان کمک می کند تا داخل آن را ببینید. اجازه دهید تا شیر به صورت یکنواخت بچرخد. غوطه ور نکردن نازل در مکان درست باعث می شود که شیر بخارپز شده و کف به صورت دو لایه مجزا تشکیل شوند (درست کردن طرح لاته را سخت تر می کند).

  4. زمانی که شیر به دمای 60 تا 80 درجه سلسیوس می رسد، نازل بخارپز کردن را خاموش کنید. باریستا های ماهر می توانند تنها بوسیله لمس کردن دما را تشخیص دهند اما شاید شما برای دقت بیشتر بخواهید از دماسنج گیره ای استفاده کنید.

  5. برخی از باریستا ها باور دارند که پارچ را در پایین نگه داشته و زمانی که گرم تر می شود آن را به سمت بالا بیاورند (تا در عمق بیشتری بچرخانند).

  6. پس از خارج کردن نازل بخار ، پارچ را محکم بر روی میز بکوبید تا هرگونه حبابی را پراکنده کنید. این کار به شما کمک می کند تا کف غلیظ تری داشته باشید.

  7. نهایتا، پارچ را برداشته و آن را با دستان خود بچرخانید تا به شکل یکپارچه ای غلیظ شود (این مسئله به شما کمک می کند تا یک لاته غلیظ داشته باشید).

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
پیشبند کتان
 بیمه ایران   بیمه معلم  بیمه دانا بیمه کوثر به پرداخت
call us