چگونه اسپرسو حرفه ای تهییه کنیم

menuordersearch
ma-apron.ir
۱۳۹۹/۹/۱۹ چهارشنبه
(0)
(0)
چگونه اسپرسو حرفه ای تهییه کنیم
چگونه اسپرسو حرفه ای تهییه کنیم

هنر درست کردن اسپرسو ( چگونه یک اسپرسو حرفه ای تهیه کنیم؟)

درک روند درست کردن اسپرسو اولین قدم در مسیر هنر واقعی قهوه است. در جهت رسیدن به نقطه ای که بتوانید اسپرسو فوق العاده ای را برای لاته کاپوچینو خود یا غیره درست کنید، ابتدا باید چگونگی درست کردن اسپرسو را درک کنید. درست کردن قهوه بد آسان است اما دل و جرات می خواهد. با ابزار و دانش مناسب، شما می توانید بهشت قهوه ای خود را بسازید. روشن ترین ویژگی اسپرسو فوق العاده “کِرِما” است. زمانی که کف خامه ای طلایی رنگ را بر روی اسپرسو خود مشاهده می کنید، می دانید که شاهکار قهوه ای را تولید کرده اید.

قانون بنیادی درست کردن اسپرسو

شات تکی: 1 تا 2 اونس در 25 تا 30 ثانیه

شات دو تایی: 2 تا 3 اونس در 25 تا 30 ثانیه

تمامی موارد دیگر بر اساس این اطلاعات بنیادی استوار می شوند. به طور کلی آغاز یادگیری با شات دوتایی برای مبتدی ها آسان تر است.

بنیان های یک شات اسپرسو

از آنجایی که درست کردن شات دوتایی در ابتدا آسان تر است، این نقطه آغاز ما خواهد بود.

  1. دستگاه اسپرسو، پرتافیلتر اسپرسو و فنجان خود را از پیش گرم کنید. انجام ندادن این کار اشتباه بسیاری از قهوه چی های  آینده است. موثرترین راه گرم کردن تجهیزات تان انجام چرخه اسپرسو بدون قهوه است.

  2. پس از آسیاب کردن قهوه خود، 14 گرم قهوه را در پرتافیلتر شات دوتایی قرار دهید. بیشتر دستگاه های اسپرسو دارای پیمانه 7 گرمی هستند. پیمانه های دو سطحی و غیر فشرده قهوه آسیاب شده تازه کافی خواهد بود. هم اکنون قهوه را با ابزار تمپر بکوبید (30 پوند فشار). معمولا انجام تمپ زمانی که پرتافیلتر بر روی پیشخوان است آسان خواهد بود. اگر دستگاه شما دارای دستگاه مقاومت سر خود است، تنها یک تمپ سبک کافی خواهد بود.

  3. قهوه فشرده شده (تمپ شده ) را بررسی کنید. این قهوه باید میزان و فشرده باشد. تمپ ( فشردن ) نا متوازن می تواند به مشکلاتی برای عصاره گیری ختم شود. قهوه باید نرم به نظر برسد. هر گونه قهوه آزادی (بویژه در لبه ها) باید برداشته شود. در صورت توجه ناکافی، درز بند می تواند پر از قهوه آسیاب شده شود که نهایتا به عدم عایق بودن و خراب شدن بالقوه طعم قهوه منجر شود.

  4. هم اکنون، پرتافیلتر را در دستگاه قرار داده و فنجان از پیش گرم شده خود را در زیر دهانه قرار دهید.

  5. پمپ را فعال و عصاره گیری را آغاز کنید. نوشیدنی در ابتدا رنگ تیره ای دارد ولی با گذر زمان به کف طلایی و خامه ای تغییر حالت می دهد. زمانی که 2 تا 3 اونس نوشیدنی داشتید، دستگاه را متوقف کنید. احتمالا برای کمک به تنظیم روندتان می خواهید عصاره گیری را زمان بندی کنید. اگر عصاره گیری شما بیش از 25 تا 30 ثانیه هدف بود، امکان دارد که قهوه آسیاب شده شما بیش از حد نرم یا تمپ شما نیازمند تنظیم باشد. اگر زمان کمی کوتاه تر بود، شاید نیازمند امتحان قهوه آسیاب شده نرم تری باشید. با به خاطر داشتن تمامی این موارد، شاید همچنان مشاهده کنید که کمی آزمون و خطا به شما در یافتن طعم دلخواه خود کمک کند. اصول تنها شما را از دانه به نوشیدنی هدایت می کنند. مهارت حاصل از تجربه و طعم شما را به این بهشت قهوه می رساند.

  6.  
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
پیشبند کتان
 بیمه ایران   بیمه معلم  بیمه دانا بیمه کوثر به پرداخت
call us